אורן קובי: מה היתרונות של ביטקוין על פני המטבעות הרגילים?

מטבעות דיגיטליים קריפטוגרפיים שהומצאו לפני פחות מעשור כבר הפכו למונח מקובל בעולמנו. בראש הרשימה נמצא הביטקוין. אך מהם בעצם היתרונות של ביטקוין ודומיו על פני המטבעות הרגילים?

המטבע הראשון ללא אינפלציה

כל מטבע מציאותי וממשי עלול לסבול מבעיה של פיחות בערכו. הכלכלנים מכנים מצב כזה בשם אינפלציה, כאשר מדובר בירידה בכוח הקניה של כל יחידת מטבע. אורן קובי, איש נדל”ן בעל ותק וניסיון בנדל”ן מעבר לים מבהיר שזהו החידוש הגדול שטמון בביטקוין. מעבר לעובדה שזהו מטבע שאין לו קיום פיזי, הוא הצליח לפתור את בעיית האינפלציה בדרך פשוטה. אינפלציה מתרחשת כאשר ממשלה או בנק מרכזי מחליטים יום אחד להכניס יותר כסף למחזור, משיקולים צרים ולא תמיד ענייניים. בביטקוין זה לא יכול לקרות. קוד המקור של המטבע מגדיר כמות מוגדרת מראש של מטבעות.

מטבע מבוזר וללא רגולטור

ביטקוין מבוסס על הרעיון הכללי של האינטרנט בשילוב עם טכנולוגית הקוד הפתוח. מדובר במטבע מבוזר, שאיננו נמצא תחת שליטה של גורם מרכזי אחד ואין רגולטור שיכול לקבוע עבור בעלי המטבע תנאים וסייגים. קיומה של כל יחידת מטבע תמיד רשום ומפוקח על ידי מספר רב של מחשבים פרטיים, בכל רחבי העולם. כך ניתן למנוע מקרי רמאות או נוכלות. כל מטבע שנעשה בו שימוש מועבר מיד ולאחר מכן – לא ניתן לבטל את הפעולה או למחוק את הרישום.

בלי גורמי ביניים

עוד מוסיף ואומר אורן קובי כי לביטקוין יתרונות נוספים. הוא מאפשר ביצוע העברות בכל מקום בעולם, בלי שצריך לבצע המרות מטבע. ניתן לחסוך באופן זה כסף רב בעמלות שכן לא קיימים מתווכים וגורמי ביניים. לא צריך בדרך בנקים או חברת אשראי. הכול פשוט, נוח, נגיש וזמין.

Rate this post
נגישות