איזו עיר בחו”ל נחשבת לטובה ביותר למגורים לעובדי היי-טק?

למרות העובדה שבישראל ישנה תעשיית היי טק משגשגת, אין זה סוד כי רבים בתעשייה זו חולמים להצליח יותר בגדול – בחו”ל. ברחבי העולם יש בנמצא לא מעט מרכזי הייטק ולהלן נבקש לענות על השאלה המסקרנת – איזו עיר בחו”ל נחשבת לטובה ביותר למגורים עבור עובדי היי-טק? סייע בידנו אורן קובי, במקצועו איש נדל”ן בעל וותק וניסיון בנדל”ן מעבר לים.

מנהטן או עמק הסיליקון?

בניו יורק, בעיקר באזור מנהטן, התפתחה לה תעשיית היי טק מרשימה ביותר. אך לא ניתן להשוות את סדר הגודל עם זה של אזור הסיליקון וואלי. עמק הסיליקון הינו אולי המקום הטוב ביותר בעולם לאנשי הייטק, הן מבחינה תעסוקתית, הן מבחינה חברתית, הן מבחינת תגמולים והן מבחינת אפשרויות בילוי מגוונות.

אוכלוסייה משגשגת וצעירה

עמק הסיליקון הינו השם הרווח של מרכז ההייטק בארצות הברית ועובדי העמק, כך מספר אורן קובי, מחשיבים כמה ערים כאטרקטיביות במיוחד. מכיוון שקשה להצביע על עיר אחת שיש לה יתרון מובהק על האחרות, נציין כמה שמות כגון למשל העיר סן חוזה או סאניווייל.

גם מאונטיין ויו נחשבת לעיר מועדפת ובה, כדאי לציין, יושב המטה של חברת גוגל העולמית. גם בפאלו אלטו ולוס אלטוס מתגוררים הרבה מעובדי חברות ההייטק המובילות בעולם והם מדווחים על שביעות רצון גבוהה מאוד מאיכות החיים בסביבת המגורים.

בערי עמק הסיליקון מתגוררת אוכלוסייה משגשגת וצעירה. הרמה הסוציו-אקונומית גבוה וכדאי לציין גם את העובדה כי בערים הללו האקלים מאוד נוח, בשל הקרבה אל האוקיינוס. קרובים מאוד הם חופי הים מהיפים ביותר של ארצות הברית ובסמוך שוכנות גם כמה משמורות הטבע המרשימות ביותר של צפון אמריקה.

Rate this post
נגישות