איך הבנקים מסייעים להרוויח מהשקעות בנדל”ן?

השאלה הנצחית של איזה אפיק השקעה כדאי יותר, שוק ההון או הנדל”ן, קיבלה בשנים האחרונות תשובה חד משמעית – השקעה בשוק הנדל”ן היא המשתלמת מבין השתיים. הסיבה לכך נובעת ממעורבות הבנקים שיכולים לסייע למשקיעים בנדל”ן לרכוש את הנכס שהם מעוניינים בו, ובכך ליהנות מתשואה שנתית גבוהה שאין תמיד בהשקעות בשוק ההון.

השקעות נדל”ן – כיצד הבנקים מסייעים להרוויח מהן?

שוק ההון מהווה אפיק השקעה מסוכן למדי בשל התנודות החדות שמתרחשות בו מדי שעה. בעוד שערך של מניה יכול להיות גבוה במיוחד ביום מסוים, יום לאחר מכן ערכה של אותה מניה עלול לצנוח במידה ניכרת ולגרום להפסדים משמעותיים. לעומת זאת, שוק הנדל”ן יציב יותר, ושינויים בו מתרחשים במשך חודשים ארוכים ולא ימים בודדים.

אורן קובי, מומחה בנדל”ן מעבר לים בעל ותק וניסיון רב בתחום, אומר כי מהסיבה הזו בנקים בוחרים לתמוך באנשים שמעוניינים להשקיע בשוק הנדל”ן על פני אלו שרוצים לשחק בשוק ההון. לכן, השקעה בשוק ההון יכולה לנבוע רק מהון עצמי לעומת השקעה בנכס נדל”ן שניתן לעשות מכספים שהבנק ילווה לכם.

כדי לתמוך במשקיעי נדל”ן, בנקים נותנים ריבית פריים נוחה של 0.55 לשנה כאשר המשקיעים מביאים 30 – 40 אחוז מערך הנכס בהון עצמי. באופן הזה משקיעי נדל”ן יכולים לרכוש נכס וליהנות מריבית החזר נמוכה במיוחד. באופן הזה אומר אורן קובי, ניתן להחזיר את סכום ההלוואה שהבנק נתן החל משנה לאחר רכישת הנכס, ולאחר מכן ליהנות מתשואה שנתית שתלך ותגדל עם הזמן, כפי שקורה בשוק הנדל”ן.

רכישת נכס דורשת השקעה לא מעטה של כספים, אך בעזרת גיבוי של בנק המעניק הלוואות למשקיעי נדל”ן ועושה זאת בסכומי ריבית נמוכים, ההשקעה הזו יכולה להחזיר את עצמה במהרה ולהניב תשואה תוך זמן קצר יחסית.

Rate this post
נגישות