איך צפויים נזקי הטבע שפוקדים את ארה”ב להשפיע על מחירי הנדל”ן במדינה?

רעידות אדמה בסמוך לגבולה של ארה”ב ומספר הוריקנים שפגעו באזורים נרחבים העלו את התהיות בנוגע להשפעת נזקי הטבע על שוק הנדל”ן המקומי. על מנת לקבל מעט תשובות בנושא התייעצנו עם אורן קובי, איש נדל”ן בעל וותק וניסיון בנדל”ן מעבר לים מה דעתו.

מדובר, כנראה, רק במשבר זמני שיוביל להזדמנויות חדשות

“התהיות בנוגע למחירי הנדל”ן בארה”ב הועלו בתקשורת האמריקאית לא אחת. נראה כיום כי מרבית האנאליסטים מאמינים שהנזקים, בסופו של דבר, עשויים להוביל דווקא לתוצאות “חיוביות” עבור המשקיעים, עד כמה שמצער להגיד זאת לאור המשבר שתקף משפחות רבות שנותרו ללא בבית”.

ואורן קובי מוסיף – “לא מדובר במדינה שלא הכירה הוריקנים בעבר. אם נביט עשור אחד אחורה, לתקופת הוריקנים אחרת של הוריקן “צ’ארלי”, “פרנסיס” ו”ג’ין” וננסה ללמוד ממה שהתרחש שם, נראה כי העובדה

ש-20% מהנכסים שהוצעו למכירה יצאו מהשוק, ובעלי נכסים אחרים המתינו עד שהציעו אותם למכירה, הדבר הוביל לעלייה בביקוש ולעליית מחירים מואצת ברמה של 25% במשך ארבעה חודשים בלבד לאחר ההוריקן”.

ומה לגבי ההוריקנים הנוכחיים “הארבי” ו”אירמה”?

“בקרב המשקיעים הישראלים אנו רואים מגמות מעורבות. למרות שהוריקן “אירמה” לא הכה בפלורידה באותה העוצמה שחזו בהתחלה (בזכות תנועתה של הסופה לכיוון מערב, הרחק מחופי פלורידה), עדיין רוכשים רבים שחשבו להגדיל את תיק ההשקעות בפלורידה, מעדיפים להעבירו לאזורים אחרים ברחבי ארה”ב המועדים פחות להוריקנים, במיוחד באזור החוף המזרחי ובמרכז ארה”ב – כמו באוהיו למשל”. “עם זאת”, ממשיך אורן קובי “משקיעים רבים, כמו המשקיעים המתמקדים בטקסס – מנצלים את ההזדמנות לרכוש נכסים שנפגעו ולשפצם – ולגזור ‘קופון’ מהסיטואציה”.

“מעל לכל”, מסכם אורן קובי ” חשוב לזכור כי ארה”ב היא יבשת כמעט שלמה – ולא מדינה אחת, ונזקי טבע בחלקה הדרומי אינם משפיעים בהכרח על שוק הנדל”ן במדינות שאינן סובלות מ’עונות הוריקן'”.

Rate this post
נגישות