חושבים להשקיע ולהשתקע בברלין? הנה כמה עצות מישראלים שגרים שם

“ברלין היא עיר עם שפע הזדמנויות – יש פארקים ירוקים, אגמים וזו עיר שמאפשרת הזדמנויות צמיחה למשפחות”, אומרים משפחת ניר, שעברה לגור בברלין לפני כשלוש שנים.

רוב הישראלים שמחפשים להשקיע מעבר לים ומגיעים לברלין, מחפשים נכס נדל”ן, משקיעים בו את מיטב כספם וחוזרים לחיות את חייהם בארץ, אך יש גם צדדים שכולנו פחות שומעים עליהם – הישראלים שמשקיעים בברלין, ובחרו להישאר.

למצולמים אין קשר לכתבה
למצולמים אין קשר לכתבה

“מדובר במספר משפחות לא קטן, שנסעו לחפש הזדמנויות חדשות מחוץ לישראל, השקיעו בנדל”ן ובחרו להישאר ולחיות בברלין. אלו אנשים שאנחנו פחות שומעים עליהם, כי לממשלה מן הסתם אין אינטרס להשמיע את קולם של האנשים שבחרו לבנות את חייהם בחו”ל”, מסביר אורן קובי.

וחזרה למשפחת ניר – גיל (40) וסימה (35) עברו לברלין בעקבות הזדמנות עסקית. תחילה דובר על רילוקיישן של שנה, אך החיים בברלין, המחייה הזולה וההריון של סימה משכו אותם להישאר. לאחר כחצי שנה חיפשו להשקיע בנדל”ן בעיר ורכשו דירת 3 חדרים בקרוייצברג, אחת השכונות המבוקשות בברלין.

“אחרי שנה וחצי בברלין, אפשר לומר שזו עיר עם שפע הדמנויות, עיר יפה ומטופחת, שופעת בפארקים ירוקים ואגמים, ואחרי שהתרגלנו ידענו מה לחפש והיכן ומצאנו מגוון אפשרויות לעשייה פורייה בעיר, לימודים בחינם במוסדות אקדמיים, מסגרות חינוכיות טובות ובאופן כללי – תשתית ממשלתית שעובדת לא רע בכלל עבור האזרח.”, אומרת סימה.

“רצינו להשקיע בנדל”ן בעיר כי מחירי הנדל”ן כאן באמת זולים. באופן אישי אנחנו גרים בשכירות, אבל מתחזקים נכס נדל”ן שמכסה על הוצאות השכירות ומשאיר לנו מרווח נשימה כלכלי גדול. שוק השכירות כאן מאוד הוגן, אין דבר כזה שבעל הדירה מגיע אחרי חצי שנה ומחליט להעלות את שכר הדירה. זה עולם אחר לגמרי מהארץ.”

Rate this post
נגישות