כספי המשקיעים הישראלים בחו”ל – היכן הם מושקעים?

עוד ועוד ישראלים מצטרפים לטרנד ההשקעות שמעבר לים. אך יש לזכור כי העולם גדול ורחב וכספי המשקיעים אינם מגיעים לכל המדינות באופן שווה. אז לאן בוחרים המשקיעים להפנות את הכספים בחו”ל? את השאלה הזאת הפנינו לאורן קובי. מר קובי, איש נדל”ן בעל ותק וניסיון בנדל”ן מעבר לים, הסכים להשיב.

במקום הראשון – ארה”ב

על פי הרישומים של קרנות נדל”ן מובילות, עשרות אלפי ישראלים כבר בחרו להצטרף לטרנד ההשקעות בחו”ל. אם מתחשבים במספר התושבים הקטן ביחס לעולם, הרי שבישראל אחוז המשקיעים הנלהבים להפנות את כספם לחו”ל הוא מהגדולים בעולם.

אך עדיין אין בכך כדי לענות על השאלה, לאילו מדינות מעדיפים הישראלים להפנות את כספי ההשקעה. לדברי אורן קובי, מרבית כספי ההשקעות מופנים ללא ספק לארצות הברית. בשנים האחרונות מדובר בכמיליארד וחצי דולרים ששימשו לרכישת נדל”ן אמריקאי. ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות עדין נחשבת, כך נראה, לזו שבה נמצאות הכי הרבה הזדמנויות להשקעה.

השקעות באירופה

אמנם ארצות הברית מרכזת את העניין הרב ביותר בקרב משקיעים בחו”ל, אך שלושים אחוז מההשקעות בכל זאת מופנים למקומות אחרים. יתר המשקיעים, ברובם הגדול, מפנים את כספי ההשקעות למדינות מערב אירופה כגון גרמניה (ברלין, פרנקפורט) ופולין, בדגש על ורשה. גם נדל”ן בספרד מושך תשומת לב, ועיקר הכספים זורמים למדריד ולברצלונה. יוון וקפריסין מעוררות עניין בקרב משקיעים המחפשים דירות נופש להשכרה.

לא משקיעים לפני שבודקים

חשוב לשים לב כי העובדה ש”כולם” משקיעים באותן מדינות שצויינו לעיל לא בהכרח אומרת שכולם צודקים או שכולם מקבלים החלטות מושכלות. לדברי אורן קובי, לפני ביצוע השקעה חשוב לבדוק את הנכס הרלוונטי, לברר עלויות של אחזקה, סוגיות משפטיות והיבטים של מיסוי.

Rate this post
נגישות