מדוע ורשה הפכה ללהיט של משקיעי הנדל”ן הישראלים?

אולי תתפלאו לשמוע זאת, אבל כוכבת הנדל”ן החדשה באירופה של המשקיעים הישראלים היא פולין, בדגש על העיר ורשה. מדוע זה קורה? אורן קובי מסביר מה הגורמים מאחורי התופעה החדשה הזו.

“כיום פולין, ובעיקר העיר ורשה, נמצאות בנקודת מפנה משמעותית מבחינת מחירי הנדל”ן שהיא מציעה”, אומר אורן קובי. “עד לפני שלוש שנים מחירי הנדל”ן רק ירדו, אבל עכשיו הם עולים במגמה קבועה ויציבה של שניים עד שלושה אחוזים בשנה, כאשר התשואה על השכרת דירה מטפסת לארבעה עד חמישה אחוזים”.

ההבדלים וקווי הדמיון בין הפולנים לישראלים

אורן קובי מוסיף כי יתרון נוסף בהשקעת נדל”ן על אדמת פולין היא ההתנהלות של המדינה בנושא. “בניגוד לישראל בה התהליכים מורכבים ולוקחים זמן, בפולין התהליכים הרבה יותר מסודרים והרבה יותר מהירים”. המסקנה היא שבפולין קל יותר לעסוק בבנייה יזמית.

על אף שההתנהלות של הרשויות בפולין שונה מזו הישראלית, דווקא התושבים מתנהלים בנושא המגורים דומה מאוד לאיך שהישראלים עושים זאת – תרבות הדיור הפולנית דוגלת בבעלות על דירות, וההורים קונים לילדיהם דירות משלהם. הביקוש הגבוה ביותר מגיע מצד זוגות צעירים שמחפשים את הדירה הראשונה שלהם.

היכן לחפש דירה להשקעה בורשה?

אם אתם מחפשים לקנות דירה בורשה, ההמלצה של אורן קובי היא לחפש דירה להשקעה באזורים מבוקשים של העיר כמו פרגה, שהיא מעין שכונת פלורנטין מתחדשת של ורשה. ניתן לקנות דירה בשטח של 25 מטרים רבועים ב-250 אלף שקל ולהשכיר אותה במחיר של בערך 1,500 שקל לחודש, מה שיעניק לכם תשואה של 7 אחוזים. באזורי ביקוש מבוססים יותר של ורשה אפשר לקנות דירה של 50 מטרים רבועים ולהשכיר אותה תמורת 2,000 שקל לחודש.

Rate this post
נגישות