מה הופך את הכלכלה הגרמנית לחזקה ויציבה?

לכלכלה הגרמנית שורשים היסטוריים חזקים כבר מראשית המהפכה התעשייתית. לאורך השנים מצטיינת הכלכלה של גרמניה ביציבות, בתל”ג גבוה ובצמיחה מהירה. למעשה, בסיום מלחמת העולם ה-II, לאחר שהמדינה התמוטטה כמעט לגמרי ומרבית התשתיות של המדינה נהרסו (מפעלי תעשייה, כבישים, גשרים, בניינים וכיוצא באלה), החלה הכלכלה לצמוח במהירות לאחר סיוע נדיב מארה”ב.

הממשלה הנהיגה רפורמות במטבע כדי לחזק את המארק הגרמני ונקטה שורת צעדים כדי לייצב את הכלכלה ההרוסה ולחזק את המדינה.

נס כלכלי

נס כלכלי

אורן קובי, יזם נדל”ן מוכשר ומנוסה בכל זירות הנדל”ן באירופה, מכיר היטב את הכלכלה הגרמנית ויודע לספר כי התעשייה המקומית החזקה והיעילה יחד עם מוסדות פיננסיים המנוהלים בקפידה, כל אלו ועוד תורמים ליציבות ולחוזק של הכלכלה בגרמניה. חשוב לדעת כי הכלכלה של המדינה מבוססת על ייצור מקומי, כאשר בין ענפי התעשייה המובילים ניתן למנות את תעשיית הרכב, את הנדל”ן, את התקשורת ואת הטכנולוגיה.

לדברי אורן קובי, איש נדל”ן מנוסה המתמחה באיתור נכסים בגרמניה ובמדינות נוספות באירופה, ענף הנדל”ן של גרמניה משקף את יציבותה ואת חוזקה של הכלכלה המקומית. המדינה אינה גורמת לבועת נדל”ן, אלא פועלת במיומנות כדי לייצב את הענף ולגרום לו לסייע בחיזוק הכלכלה. כמו כן, תעשיית הרכב בגרמניה מהווה מנוע צמיחה לשאר המגזרים וענפי התעשייה. לאורך השנים המדינה משקיעה משאבים עצומים במחקר ובפיתוח, וכך הכלכלה צומחת ומתייעלת כל הזמן, ולמעשה אינה מפסיקה להתפתח ולהתקדם, בעוד מדינות אחרות מסביב כורעות תחת לחץ וחובות עצומים.

יצואנית מובילה

הכלכלה הגרמנית חזקה בזכות היקפי הייצוא העצומים שלה – המדינה נחשבת לאחת היצואניות הגדולות והמובילות בעולם. כמו כן, לדברי יזם הנדל”ן אורן קובי, הבנקים בגרמניה מנוהלים היטב ובמערכת הפיננסית ישנם אנשי מקצוע מעולים שפועלים למען חיזוק הכלכלה המקומית, לקידום פרויקטים והשקעה בתשתיות כדי לפתח את הכלכלה וליצור מקומות תעסוקה, וגם תושבי המדינה מפגינים אחריות ותורמים לחיזוק המשק הגרמני.

תעשיית רכב מפוארת - Volkswagen
תעשיית רכב מפוארת – Volkswagen
Rate this post
נגישות