השקעות ברלין - אורן קובי

מה הופך השקעת נדל”ן בברלין לכדאית ומשתלמת?

השקעות ברלין - אורן קוביהמשקיעים הישראלים גילו את ברלין, ובכל מקום ניתן לראות מודעות המציגות תשואה נאה. האם באמת ברלין כל כך כדאית? מסתבר שכן. אנו נמצאים בנקודה שבה המחירים התחילו כבר לעלות, ונראה שהמגמה החיובית צפויה להמשך.

הרגולציה במדינה מכוונת להשקעות מקומיות ולהשקעות מעבר לים, והישראלים עומדים בתור כדי לרכוש נכסים עכשיו, לפני שהמחירים יזנקו גבוה מדי. אורן קובי, איש נדל”ן בעל וותק וניסיון בנדל”ן אירופאי מסביר מדוע.

ברלין – מטרופולין במחיר מציאה

“הפיכתה של ברלין בעשור האחרון למטרופולין משגשג, הן בעבור תיירים המציפים את העיר התוססת, והן עבור עשרות אלפי התושבים החדשים שעוברים אליה מדי שנה ממדינות אירופה, הופכת את העיר לאטרקטיבית במיוחד עבור משקיעי נדל”ן”. אורן קובי מוסיף ומפרט, “צעירים שמשתכנים בעיר לכמה שנים אינם רוכשים דירות, אלא מעדיפים לשכור, ויכולים לשלם יותר מתושבי ברלין העניים שחיו מקצבאות, ונהנו מרגולציה שמנעה את עליית מחירי השכירות כפי שהיה מתרחש בשוק חופשי.”

מושכת את המשקיעים הישראליםהשקעות רווחית ברלין

בשנת 2015 היו חסרות בעיר 50 אלף דירות, ומדי שנה החוקים נוטים יותר ויותר לטובת משקיעי הנדל”ן הרוכשים מגרשים ובונים דירות חדשות בעיר. היתרון עבור המשקיעים מישראל הוא הקרבה. ניתן לראות את המגרש לפני הבנייה ואחריה, ולהצטרף ליזמים הבונים בעיר כבר בהתחלת הפרוייקט. בניגוד לנדל”ן בחו”ל באזורים מרוחקים יותר, השקעה בגרמניה היא נגישה יותר וקרובה פיזית יותר מהשקעות אחרות, בארה”ב, למשל.

מגוון רחב של אפשרויות רכישה

המשקיע הישראלי לא יגיע בעתיד, הוא כבר נמצא בגרמניה. חברות ישראליות רבות שלהן סניפים בישראל ובברלין הופכות את ההשקעה לקלה במיוחד, גם למשקיע שאינו מעוניין לבקר ולראות את הנכס. ניתן גם לחלק את ההשקעה למספר דירות ולהצטרף לקבוצות המנוהלות על ידי יזמים מנוסים. “מובן שחשוב לבדוק בציציות עם מי מתחילים לעבוד”, מוסיף קובי, “יש לבדוק האם החברה שמוכרת לכם את הדירה היא זו שגם תנהל אותה לאחר הבניה, אילו פרוייקטים כבר ביצעה בעבר, ולבקש לבחון את התוכנית העסקית. כמה דירה עולה היום, כמה היא צפויה לעלות ומה יהיו מחירי השכירות בה לאורך השנים. כך ניתן לקבל החלטה מושכלת ולהשוות בין העסקאות השונות המוצעות”.

Rate this post
נגישות