מה הם יתרונות ההשקעה בשוק זר?

מכרתם דירה בארץ ואתם מעוניינים לבחון אפשרויות השקעה בנדל”ן מעבר לים? סביר להניח שאתם בכיוון הנכון. שאלנו את אורן קובי, איש נדל”ן בעל וותק וניסיון בנדל”ן אירופאי, על היתרונות שגרמו לו כמשקיע לבחור להשקיע דווקא מעבר לים.

שוק שכירויות תוסס ומחירי רכישה נמוכים

“כשהתחלתי להשקיע באירופה, הבנתי שאני צריך לבחור מקום שמחירי ההשקעה הראשוניים בו אינם גבוהים כמו אלה שבארץ. הכוונה שלי היתה להשקיע לטווח ארוך, לקנות נכסים שישמשו למגורים או נדל”ן מסחרי, ויניבו תשואה סולידית עם מינימום סיכון, שנכנסת לבנק מדי חודש”.

אורן קובי ממשיך: “השוק הישראלי, למרות התשואות היפות שהניב בעבר, מצריך הון עצמי גבוה מאד על מנת לבצע השקעה שתניב מעל חמישה אחוז לשנה. לא לכל משקיע יש נגישות להון בסכום כזה”.

לא כדאי לקחת משכנתא להשקעה

“הרבה אנשים עושים את הטעות הנפוצה: מתחייבים למשכנתא של 30-25 שנה, ולאחר מכן בכל חודש בו אין דייר בדירה, או כשיש הוצאה כבדה על שיפוץ לבית – הם תקועים כלכלית. במקום שהדירה תעבוד בשבילם, הם מתחילים לעבוד בשבילה.

לזה קצת קשה לקרוא ‘נדל”ן מניב'”, הוא מפרט: “כאשר משקיעים מעבר לים, בדירות שעולות כמו רבע דירה קטנה בחולון או בנס ציונה, אפשר להיות בעלים של נכס אטרקטיבי בעיר בירה אירופאית, וליהנות משכירות של דירה בפריפריה בישראל”.

איך מנהלים דירה בחו”ל?

אורן קובי מחייך, “למעשה, דירה בחו”ל הרבה יותר קל לנהל מאשר דירה בארץ. במיוחד אם אתם רגילים לרוץ לתקן את הדליפה בברז או להחליף בלטות כל פעם שהדייר מתקשר אליכם. בהשקעה בנדל”ן בחו”ל אתם בדרך כלל עובדים עם חברת ניהול ישראלית שעושה את כל העבודה הקשה עבורכם. אתם רק יושבים ונהנים מהשכירות החודשית שנכנסת לחשבון הבנק שלכם בארץ”.

5/5 - (1 vote)
נגישות