כיצד השקעות אלטרנטיביות מסייעות להשקעת נדל”ן בברלין?

מהן השקעות אלטרנטיבות ואיך הן קשורות לעולם הנדל”ן? למי מתאים להשקיע ואיך? אורן קובי עונה על כל השאלות על השקעות אלטרנטיבות וההשפעה שלהן על אופן רכישת הנדל”ן בברלין.

מהן השקעות אלטרנטיבות?

עולם ההשקעות האלטרנטיבות מתייחס להשקעות מחוץ לשוק ההון ולבורסה, כלומר לנדל”ן – רכישת דירה או נכס להשקעה, לרבות נדל”ן בחו”ל.

“משקיעים הפונים להשקעות אלטרנטיבות לרוב מחפשים השקעות סולידיות ובטוחות, אשר יספקו להם תשואה גבוהה במינימום סיכון”, מסביר אורן קובי.

על רקע הריבית הנמוכה, השקעות אלטרנטיביות עלו שלב בשנים האחרונות.

אנשים רבים משקיעים בנדל”ן דרך הגופים המוסדיים, בארץ או בחו”ל. כיום יש מספר יעדים המועדפים על המשקיעים הישראלים – מקומות המשלבים עלויות סבירות של נכסים ופוטנציאל רווח כתוצאה מעליית המחירים בעיר. בוקרשט, ברצלונה וברלין הן דוגמאות לערים שבהם פוטנציאל ההשקעה בנדל”ן הוא גבוה בשנים האחרונות, אך חשוב לקחת בחשבון כי לא מדובר בהשקעות בלי סיכון.

השקעה אלטרנטיבית בנדל”ן בברלין

השקעות ברלין - אורן קובי
השקעות בברלין – אורן קובי

משקיעים בברלין צריכים להכיר שגרמניה מאוד נוקשה בכל הקשור להגנת השוכר, והוא מחויב להכיר את הסעיפים בחוק שמטרתם להגן על הדייר.

שוק השכירות בברלין שונה במהותו משוק השכירות בישראל, ולכן יש להכיר את כל החוקים במדינה היטב לפני שרוכשים נכס להשקעה.

אורן קובי מסביר כי “יש להכיר מספר פרמטרים חשובים לפני שמחליטים לבצע רכישה מעבר לים. יש להתייחס לערכו של הנכס, לאחוזי האיכלוס באזור ההשקעה, הוצאות נלוות ועוד. כדי לבצע סקר שוק בצורה יעילה יש להיעזר באנשי מקצוע שיעשו זאת יחד עם המשקיע וילוו אותו בכל שלב ושלב בתהליך הרכישה.”

Rate this post
נגישות