השקעות נדל”ן משתלמות במנצ’סטר ובאנגליה כולה

משאל עם עמוס אמוציות שנערך באנגליה ביוני שנה שעברה, הוביל ליציאתה של המדינה מגוש היורו שהחל במרץ השנה. תהליך זה, שצעירים מקומיים רבים התנגדו לו, סגר את המדינה מעט. תושבי מדינות אחרות החברות בגוש היורו לא יוכלו עוד להיכנס למדינה ולעבוד בה ללא אישורים מתאימים, ולמעשה אנגליה מחזירה אליה גם את כל הצעירים שתכננו להגר למדינות אחרות ברחבי אירופה – על מנת ליהנות מאיכות חיים או מחיה במחירים נמוכים יותר. אורן קובי, איש נדל”ן בעל וותק וניסיון בנדל”ן מעבר לים, שתף אותנו בהזדמנויות הנדל”ן הנובעות מהתהליך זה.

לא רק לונדון

“כאשר רובנו חושבים על טיול באנגליה”, מסביר קובי “אנו משווים בעיני רוחנו את הביג בן ואת האטרקציות התיירותיות שלונדון מציעה. עבור משקיעי הנדל”ן לעומת זאת, ישנה עיר אחת שמושכת אליה את מלוא תשומת הלב – העיר מנצ’סטר. חלקנו מכירים אותה בזכות קבוצת הכדורגל החזקה המגיעה מהעיר (מנצ’סטר יונייטד), אך עבור המשקיעים העיר, מהמאוכלסות באנגליה, מהווה הזדמנות נהדרת עבור הצעירים שאינם יכולים עוד להגר בקלות לשאר אירופה”.

קו רכבת מהיר שמחבר בין עיר הבירה למנצ’סטר

“במנצ’סטר מתגוררים היום מעל שניים וחצי מיליון תושבים. כמעט שליש מאוכלוסיית ישראל כולה. קו רכבת שנפתח לאחרונה, ומחבר אותה ללונדון (בנסיעה קצרה יחסית של שעה בלבד), מושך צעירים רבים לוותר על לונדון כעיר למגורים, והופך את מנצ’סטר לאלטרנטיבה שוקקת חיים וזולה יותר. מנצ’סטר, המציעה גם מיליוני מקומות עבודה בתעשיות שונות עדיין מתאפיינת במחירי נדל”ן זולים יחסית. השכירות לעומת זאת, ממשיכה ועולה עם הביקוש לדירות בעיר, ומשקיעי הנדל”ן הממולחים מזהים את ההזדמנות ושועטים על הדירות בעיר – לפני שמחירי הנכסים יעלו”.

לסיכום, כפי שניתן להבין מדבריו של אורן קובי, השקעות נדלן באנגליה, ובמיוחד במנצ’סטר בתקופה שלאחר הברקזיט (היציאה מגוש היורו) הם היעד החם הבא של המשקיעים.

Rate this post
נגישות