3 סיבות להפיכת ברלין ללהיט המשקיעים הישראלים

החיפוש אחר השקעת מוצלחות הביאו ישראלים רבים אל מעבר לים. על פי הנתונים שעליהם מדווחים מומחים בתחום כדוגמת אורן קובי (איש נדל”ן בעל וותק וניסיון בנדל”ן מעבר לים), אחד מיעדי ההשקעה המובילים הוא ללא ספק העיר ברלין. עבור משקיעים ומתעניינים, חשוב לא רק להכיר את העובדה הזאת אלא גם להבין מהן הסיבות שהפכו את העיר ללהיט עבור המשקיעים הישראלים בתקופה הנוכחית.

העיר הצעירה של גרמניה

ברלין היא בירת גרמניה, עניין בעל משמעות כשלעצמו. זוהי מצד אחר עיר גדולה מאוד גם ביחס לערים גדולות אחרות באירופה אך יחד עם זאת, מספר תושביה יחסית מצומצם לעומת גודלה. אך לא זו הסיבה שמניעה כל כך הרבה ישראלים להשקיע בה. כפי שמספר אורן קובי, מדובר בעיר שאחוז הצעירים שבה גבוה יחסית, האווירה בה מאוד צעירה, יש בה אווירה של תרבות, קוסמופוליטיות ודינאמיות. הדימוי הזה של העיר הופך אותה למוקד הסוחף צעירים רבים אחרים, מכל רחבי גרמניה ואף מחוץ לאירופה.

ביקוש גדול לשכירות

לעומת ערים אחרות כמו מינכן, לדוגמה, מגלמת ברלין עלויות נמוכות מאוד למחיה, מה שמושך רבים לחפש בה את מזלם. אבל מה שבאמת מושך את העין של המשקיע זהו הביקוש לשכירות. קשה למצוא ערים אחרות שבהן כל כך הרבה תושבים אינם מחזיקים בנכס משלהם אלא מתגוררים בשכירות. בברלין, קרוב ל-90 אחוזים מהתושבים גרים בשכירות. במילים אחרות – כל משקיע יוכל למצוא בקלות שוכרים לנכס שקנה.

נכסים מעולים להשבחה

בברלין לא מעט נכסים שמצבם רעוע למדי. עבור המשקיע – זוהי הזדמנות. באופן כזה ניתן לרכוש נכסים במחיר מוזל, להשביח אותם ולאחר מכן למכור או להשכיר בתשואה מצוינת. מחירי הנכסים בהשוואה לישראל – נמוכים באופן ניכר.

Rate this post
נגישות